"Tähista elu! Iga jumala päev."

Kristallihaldjad

KRISTALLIHALDJATE KRISTALLIPOOD

Uued tooted

Kõik uued tooted

Kaltsedon

kaltsedonOmadused: rahu, stabiilsus, vendlus, ühtsus, harmoonia

Kaltsedonina olen väga rahustava mõjuga, suurendades rahutunnet nii meeles kui hinges. Aitan vabastada negatiivseid tundeid, et teha ruumi rõõmule ja harmooniale. Eriti kasulik olen gruppides, kus soodustan vendlust ja ühtekuuluvuse tunnet.

LEIA KÕIK KALTSEDONID SIIT >

Kaltsedonina olen emotsionaalsete traumade tervendaja, vihatunde transformeerija, vabastan südamesse kogunenud kibestumist ja kurbust. Leevendan vaenulikkust.

Soodustan eneseusalduse taastumist. Aitan üle saada rasketest tunnetest ja olukordadest elus. Olen väga hea stabiilsuse looja, stressi leevendaja ja pingete maandaja, tõkestades energia väljavoolu. Mul on omadus absorbeerida negatiivseid energiaid. 

Kaltsedonina on mu energiad kindlustunnet loovad. Minu kaitsvates energiates tunned end turvaliselt, kaitstuna ja kindlalt. Suurendan elujõudu ja füüsilist vastupidavust. Taskaalustan keha, emotsioone, meelt ja vaimu.

Olen väga toetav rühmatöös ja grupis, suurendades inimestevahelist ühtsustunnet, teineteise mõistmist ja vendlust.

Füüsiline tervendus: närvisüsteemi rahustav, Alzheimer

Energiakeskused: erinevad, sõltudes konkreetsest kivimist. Roosa kaltsedon resoneerub südamekeskusega; sinine kaltsedon kurgukeskusega, punane kaltsedon juurkeskusega; valge katsedon kroonkeskusega.

Element: vesi

Värv: roosa, sinine, punane

Tugevus: 7

Sodiaagimärk: Vähk, Ambur

Kui sul pole sama sodiaagimärk, siis vali sobiv kivi tema omaduste või meeldimise järgi. Siin ei ole vastunäidustusi, sest kristallienergiad resoneeruvad iga inimesega personaalselt, aidates tasakaalustuda just sellel, mida inimene parasjagu vajab.

MINERAAL

kaltsedonKaltsedon on kvartsi erim ja kuulub karkass-silikaatide hulka, keemiline valem on SiO2. Kõvadus Mohsi skaalal 6,5–7 /10.

Kaltsedon võib olla värvunud väga mitmesugustes värvitoonides. Kaltsedoni erimitel on palju nimesid: ahhaat, oonüks, karneool, sardoonüks, jaspis jne. Nimerohkus tuleneb sellest, et kaltsedon on poolvääriskivi, mistõttu iga välimuse või värvuse muutus tähendab kohe uut nime.

Leiukohad: Brasiilia, Mehhiko, Madagaskar

HUVITAVAT

Kaltsedon on nime saanud Traakias Bosporuse Väike-Aasia rannikul asuva Kalchedoni ehk Chalkedoni linna järgi, mis oli antiikajal oma strateegilise asendi tõttu tähtis kaubakeskus. Tänapäeval on see linn İstanbuli territooriumil.

Vahemere maades kasutati kaltsedoni juba pronksiajal. Näiteks Kreetal asuva Knossose palee väljakaevamisel leiti umbes aastast 1800 eKr pärinevad kaltsedonpitserid. Läbi aegade on kaltsedoni kasutatud pitserite valmistamiseks, sest kuum vaha ei hakka sellele külge.

kaltsedonPiiblis kandis Moosese vend ülempreester Aaron kohtu-rinnakilpi, millel oli 12 erinevat vääris- ja poolvääriskivi, osa neist kaltsedoni erimid. Nii Piibel.net kui Soome Piibliseltsi välja antud piibel nimetavad kolme kaltsedoni erimit: teises reas jaspist, kolmandas ahhaati ja neljandas karneooli. Ingliskeelsed tõlked sisaldavad sageli krüsopraasi ja sardoonüksit. Piibli järgi märgib igaüks neist vääriskividest isesugust Iisraeli suguharu, kuid missugust suguharu mingi kivi tähistab, pole öeldud.

Kesk-Aasia kaubateedel (Siiditeel) on leitud mitmesugusest kaltsedonist, eriti karneoolist intaljosid (graveeritud kujutisega vääriskive) ja helmeid, mis näitavad tugevat Kreeka-Rooma mõju. /allikas: wikipedia

.

* Kristallide kirjeldustes ei ole tegemist meditsiinilise teabega. Kristallid toetavad tervenemisel, kuid ei ravi üksinda. Kindlasti konsulteeri oma vaevustest arstiga ja püüa muuta eluviis tervislikumaks. Kristallide kirjelduste info aitab vaadata elule ja olukordadele avardava ja teistmoodi pilguga läbi holistilise maailmavaate, kus kõik on tervik ja omavahel seotud: meie keha, meel ja vaim. Igalühel meist on omad uskumused, teadmised ja samuti vastutus oma isikliku elu ees. Kristalle saab ja võib julgelt kasutada isikliku arengu toetuseks ja energeetiliseks tasakaalustamiseks. 

.

* Info kopeerimisel palun viita alati allikale www.kristallihaldjad.ee või palun kooskõlasta eelnevalt meiega. Täname.

« Tagasi