"Usaldan ennast ja lasen elujõul voolata."

KRISTALLIHALDJATE KRISTALLIPOOD

Uued tooted

Kõik uued tooted

Kaltsiit, optiline ehk Islandi pagu

Optiline kaltsiit ehk Islandi paguOmadused: aurapuhastus, energia, tasakaal, tervendus, progress, vaimne areng, optimism, mälu, õppimine

Läbipaistva optilise kaltsiidina on mu energiatel väga head elektrilised omadused, mistõttu olen erakordselt puhastava, tervendava ja tasakaalustava toimega. Tõstan energiasagedust, ergutan energiate liikumist kõikidel kehatasanditel, soodustades tervenemist ja blokeeringute vabastamist. 

Kõik e-poe kaltsiidid leiad siit >

Energeetilised omadused

Selge ja läbipaistva optilise kaltsiidina on mu teine nimetus Islandi pagu. Minu eriliseks omaduseks on tugev valguse kaksikmurdumine - kui valgus läbib kristalli, siis jaotub mind läbiv valguskiir kaheks erineva kiirusega valguslaineks. See omadus annab mu energiatele kahekordse jõu ja kiiruse, mis tteeb minust suurepärase energiate võimendaja ja juhtija. Võta mind näiteks kätte ja tunned kuidas energiavoog läbib kogu su keha. 

Optilise kaltsiidina aitan lahustuda negatiivsetel emotsioonidel, hirmul põhinevatel tunnetel ja muundan need positiivseks, mistõttu võid tunda endas taas optimismi, positiivseid tundeid ja motivatsiooni elus edasi liikuda. Olen väga hea kristall soovitud seisundi või eesmärgi programmeerimiseks sinu kõrgemaks hüveks.

Energeetilisel tasandil aktiveerin ja võimendan energiate liikumist kõikide energiakeskuste vahel, puhastan nii füüsilist kui ka peenkehasid ja tõstan energiasagedust. Aitan eemaldada vanad stagneerunud energiad, blokeeringud ja lahustada alateadlikke negatiivseid käitumis- ja mõttemustreid. Seepärast olen suurepärane abiline energeetilisel korrastusel ja tasakaalustamisel, sest nii suureneb kvaliteetse energia hulk ning sul on rohkem energiat ja jõudu.

Minu energiatel on omadus võimendada protsesse, kiirendada vaimset kasvu ja arengut. Seega olen hea kivi neile, kes liiguvad vaimsete muutuste poole, sest aitan ka ühendust saada kõrgema teadvusega. Abistan kõrgema teadlikkuse, ülemeeleliste võimete, kanaldamiseoskuse ja kehaväliste kogemuste omandamisel. Aitan mõista elu olukordi kui vaimseid õppetunde, meenutada minevikku ja ette aimata tulevikus toimuvat. Mulle meeldib nihutada mõistuse poolt seatud piire.

Aitan ka kaitsta ja puhastada ümbritsevat keskkonda - kodus, tööl ja muudes kohtades. Selleks aseta optilised kaltsiidid kodu nurkadesse.

Kaltsiidina kutsutakse mind ka "mõistuse kiviks", kuna võimendan mälu, õppimise- ja analüüsivõimet, paremat keskendumist. Seetõttu olen hea abiline õppuritele ja neile, kellel on vaja töötada suurte infomahtudega, hoida oma mõttetegevus aktiivne ja olla avatud uutele ideedele. Toetan ka vanade mittetoetavate mõttemustrite märkamisel ja nende ümberprogrammeerimisel uuteks toetavateks mustriteks.

Tervendavad omadused: tugevdab immuunsussüsteemi ja silmasid; soodustab vere hüübimist, haavade, nahakahjustuste ja kudede paranemist; tugevdab skeletti ja lihaseid, soodustab kaltsiumi ja vajalike mineraalide paremat omastamist; puhastab erituselundeid ja kergendab soolestiku tööd; leevendab migreenihooge ja peavalu; rahustab pingeid ja stressi.

Energiakeskused: kroonkeskus

Sodiaagimärk: Lõvi

Planeet: Päike

Element: tuli

Värv: läbipaistmatu

Tugevus: 3

Afirmatsioon: "Ma mõtlen ja elan positiivselt"

Hea teada! Kui sul pole sama sodiaagimärk, siis vali sobiv kivi tema omaduste või meeldimise järgi. Siin ei ole vastunäidustusi, sest kristallienergiad resoneeruvad iga inimesega personaalselt, aidates tasakaalustuda just sellel, mida inimene parasjagu vajab.

Mineraal

Kaltsiit on kaltsiumkarbonaat (CaCO3), mille järgi on ta saanud ka oma nime. Kaltsiidi kristall on heksagonaalse ehk romboeedrilise sümmeetriaga. Kaltsiit on üks levinumaid kive maailmas, mida leidub väga paljudes värvitoonides. Kaltsiit võib olla värvilt roheline, värvitu, valge, roosa, kollane ja sinine, kuid leidub ka teisi toone. 

Puhas kaltsiit ehk Islandi pagu on värvuseta. Koostiselt ja ehituselt on Islandi pagu tavaline kaltsiit. Eriliseks teeb teda kaksikmurdumise omadus, erakordne selgus ja läbipaistvus.

Kaltsiidi monokristallil on valguse kaksikmurdmise omadus. Igale valguse levisihile kaltsiidi kristallis vastab sõltuvalt valguse polarisatsioonist kaks erinevat murdumisnäitaja väärtust, seega ka kaks erinevat valguse levikiirust (nn. harilik ja ebaharilik kiir). Kaksikmurdumise tulemusena paistab eseme kujutis läbi optiliselt kvaliteetse kaltsiidi kristalli vaadatuna kahestununa, ühe kujutise annab harilik, teise ebaharilik kiir. Osaline allikas: www.physic.ut.ee

Parimad Islandi pao leiukohad on ajalooliselt olnud Islandil, sellest ka nimi, lisaks ka Brasiilias ja Peruus.

Huvitavat

IIslandi pagu ehk optiline kaltsiitslandi paoks nimetatavad kaltsiidikristallid kujutavad endast kaltsiumkarbonaadi sellist vormi, mida iseloomustab eriline omadus, mida nimetatakse kaksikmurdumise omaduseks. Kaksikmurdumise tulemusena paistab eseme kujutis läbi optiliselt kvaliteetse kaltsiidi kristalli vaadatuna kahestununa. Selle valguse murdumise omaduse ning tema erakordse selguse ja läbipaistvuse tõttu, on teda laialt kasutatud polarisatsiooni-mikroskoopides Nicoli prismadena. Tänapäeval on ta mikroskoopides asendatud polaroididega.

.

Legendi kohaselt hoidsid viikingitest meremehed Päikese poole kristallist „päikesekive“, mille abil leidsid õige tee. Ajaloolased on välja pakkunud, et kaltsiumkarbonaadi levinud vormist kaltsiidist moodustunud kristallide erilised optilised omadused võisid suuna leidmisel abiks olla, ent seni polnud vastavat teooriat praktikas kontrollitud. Uuringute käigus on avastatud, et legendil võib all olla tõepõhi. Sama meetodit on katsetatud Islandi paoga ja on suudetud Päikese suunda määrata viiekraadise täpsusega. Islandi pagu tekitab valgusallika suhtes teatud nurga alla paigutatult kaks täpselt võrdse eredusega valguskiirt, kusjuures ereduste kontrast on inimsilmale üllatavalt hästi hoomatav. Kui uurida päikesepaistelistes tingimustes välja, milline täpselt peab nurk antud efekti saamiseks olema, saab kogu protseduuri Päikese leidmiseks korrata ka udus. Osaline allikas: delfi.forte.ee / Foto: wikipedia

Nippe

kristallivesi- Optiline kaltsiit sobib oma heade energiajuhi omaduste poolest väga hästi kristallvõrede tegemiseks (vähemalt 4 kivi) ja kristalliteraapiaks, aidates kiiremas korras suurendada positiivse kõrgsagedusliku energia hulka peenenergiakehades, mille läbi lahustuvad negatiivsed energiad ja eemalduvad blokeeringud.

- Igapäevasel saab optilist kaltsiiti kasutada oma energiate ja aurakeha korras hoidmiseks, paigutades kivi 15-30 minutiks sinna keha piirkonda või energiakeskusele, kus tunnete, et on kogunenud pinged ja mis vajab tasakaalustamist. Ühe kivi võib paigutada pea kohale kroonkeskusele, sest see on puhta kaltsiidi kõige tugevam tööpiirkond ning aitab suurendada valguse hulka kehas. 

- Optiline kaltsiit on väga hea kasutamiseks ka kaugtervendamisel energiate saatmisel, kuna ta võimendab saadetava valgusenergia hulka ja kiirust.

Optilist kaltsiiti võib kasutada kristallivee tegemiseks >

.

* Kristallide kirjeldustes ei ole tegemist meditsiinilise teabega. Kristallid toetavad tervenemisel, kuid ei ravi üksinda. Kindlasti konsulteeri oma vaevustest arstiga ja püüa muuta eluviis tervislikumaks. Kristallide kirjelduste info aitab vaadata elule ja olukordadele avardava ja teistmoodi pilguga läbi holistilise maailmavaate, kus kõik on tervik ja omavahel seotud: meie keha, meel ja vaim. Igalühel meist on omad uskumused, teadmised ja samuti vastutus oma isikliku elu ees. Kristalle saab ja võib julgelt kasutada isikliku arengu toetuseks ja energeetiliseks tasakaalustamiseks. 

.

* Info kopeerimisel palun viita alati allikale www.kristallihaldjad.ee või palun kooskõlasta eelnevalt meiega. Täname.

« Tagasi