"Sinu unistused täituvad vastavalt tellimusele. Hoia usku ja ära kahtle."

Kristallihaldjad

KRISTALLIHALDJATE KRISTALLIPOOD

Uued tooted

Kõik uued tooted

« Tagasi

Granaat roheline ehk tsavoriit ja sinine kuukivi hõbeehted Sri Lankalt

Haruldase rohelise granaadina olen meeliülendav, heaolu loov. Kuukivina olen isiklik väekivi, suurendades rahu, armastust, intuitsiooni. 

Sri Lankal käsitööna valminud erilisest hõbeehete kollektsioonist, hoolikalt valitud Kristallihaldjate poolt. Iga ehe on unikaalne, Sri Lankal kasvanud kõrge kvaliteediga ehtekividest, 925 hõbedast.

Ehte keskel sinine kuukivi ääristatuna erksate tsavoriitidega

Loe veel...

Sõrmus ümar, Ø 18.5, pealne 2.5 cm, kuukivi 1 cm
Sõrmus ovaal, Ø 18, pealne 2 cm, kuukivi 1,5 x 1,2 cm
Sõrmus silm, Ø 17.5, pealne 2,7 cm, kuukivi 2 x 0.8 cm
Ripats ümar, ehe 3 cm, kuukivi 1,3 x 1,3 cm

195,00 €

Granaat kuulub saarsilikaatide mineraalirühma, magneesiumi-, raua- ja kaltsiumisisaldusega. Kõrge tugevusastmega 6.5–7.5. Granaat on läbipaistev või ka läbipaistmatu tsikrooniumsilikaat. Granaatide rühm jagatakse tähtsamateks mineraalideks: püroop, almandiin, spessartiin, grossular, andradiit, uvaroviit, hessoniit ning hüdrogrossular. Hinnatuim on tumepunane püroop, samuti ka punane või violetse varjundiga almandiin, kollakaspunane hessoniit, kollakasroheline demantoid jt. Haruldaseim on grossular roheline granaat, keda tema leiukoha järgi nimetati tsavoriidiks. Tsavoriiti leidub Aafrikas ja Sri Lankal.

Tsavoriiti ei kuumutata ega töödelda värvi saamiseks, kuna selleks pole tema kirka rohelise värvi tõttu vajadust. Teda võib leiduda erinevates rohelistes värvitoonides: heleroheline, intensiivne sinine-roheline ja metsaroheline. Tsavoriit on väga särav, nagu kõik teised granaadid, kuna tal on eriti suur valguse murdumisnäitaja (1,734/44).

Kuukivi ehk adulaar on ortoklassi erim, millele on iseloomulik kuuvalgust meenutav pärlmutter-kuma. Värvuselt hõbesinine, capuccino-pruun, beezikas, valge või mustade laikudega. Kuukivi on tuntud ehtekivina, eriti sinine kuukivi, mis on haruldane ja mida leidub vaid Sri Lankal.

Levinumad leiukohad on India ja Sri Lanka.

Esmakordselt leiti roheline granaat ehk tsavoriit 1967. aastal Ida-Aafrikast Tansaania ja Keenia piirkonnast geoloog Campbell R. Bridges poolt. Juveelikompanii Tiffany & Co nimetas kirkalt särava uue rohelise grossular granaadi tema leiukoha Tsavo rahvuspargi järgi tsavoriidiks.

Tsavoriiti ei kuumutata ega töödelda värvi saamiseks, kuna selleks pole tema kirka rohelise värvi tõttu vajadust. Teda võib leiduda erinevates rohelistes värvitoonides: heleroheline, intensiivne sinine-roheline ja metsaroheline. Need on värvid, mis mõjuvad värskendavalt ja ergutavalt meeltele. Tsavoriit on väga särav, nagu kõik teised granaadid, kuna tal on eriti suur valguse murdumisnäitaja (1,734/44). Ilmaasjata ei räägi vanad egendid, et granaati on raske varjata, kuna granaadi valgus paistab läbi riiete.

Granaadi nimetus tuleneb sanskritikeelsest sõnast “granum”, mis tähendab seemet või tera. Tuhandeid aastaid on granaadid olnud inimeste teenistuses eelkõige kui hinnatud ehtekivimid. Teadaolevalt kasutasid vanad kreeklased ja roomlased granaati kui kaitsvat talismani, uskudes, et ta valgustab pimeduses, kaitseb vaenlaste ja pikselöökide eest. Keskajal arvati, et ta takistab katku levimist, ravides põletikke, tugevdades südant ja vereringet. 

Granaat on olnud armastuse, kaastunde ja tõe sümbol. Teda on peetud äriõnne toojaks ja külluse ligimeelitajaks.

Kuukivi on peetud armunute kiviks. Samuti naiste väekiviks, kuna on ühenduses Kuu energiate ja tsüklitega. Sümboolselt on teda juba iidsetest aegadest seostatud kuu, viljakuse, emaduse ja naiselikkuse jõuga. Seepärast on kuukivi olnud populaarne ka naiste müsteeriumite ja rituaale toetava kivina.

Lisage oma kommentaar

Granaat roheline ehk tsavoriit ja sinine kuukivi hõbeehted Sri Lankalt

Granaat roheline ehk tsavoriit ja sinine kuukivi hõbeehted Sri Lankalt

Haruldase rohelise granaadina olen meeliülendav, heaolu loov. Kuukivina olen isiklik väekivi, suurendades rahu, armastust, intuitsiooni. 

Sri Lankal käsitööna valminud erilisest hõbeehete kollektsioonist, hoolikalt valitud Kristallihaldjate poolt. Iga ehe on unikaalne, Sri Lankal kasvanud kõrge kvaliteediga ehtekividest, 925 hõbedast.

Ehte keskel sinine kuukivi ääristatuna erksate tsavoriitidega

Lisage oma kommentaar

Tsavoriit ehk rohelise granaadi omadused: heaolu, elujõud, külluse loomine, süda, tõde, kahtlused, tervendus, eneseväärtustamine

Kuukivi omadused: selgus, emotsioonid, rahu, armastus, naiselikkus, vägi, intuitsioon, uni, suhted

TSAVORIIT EHK ROHELINE GRANAAT

Tsavoriidina olen haruldasem granaadi pere liige ja minu suurimaks ülesandeks on aidata sul elada oma elu enda tõekspidamiste järgi - järgida südamekutset ja käia oma teed. Suurendan heatahtlikkust ja heaolu ning annan elujõudu. Minu energiad on väga meeliülendavad, mis aitavad näha sisemist ilu endas ja teistes. Aitan hoida puhtana kõik sinu 5 meelt.

Olen väga hea kristall kahtluste hajutamiseks misiganes olukordades. Näiteks ka siis, kui kahtled endas, et sinu soovid ei täitu või ei pea sa end milleski piisavaks Universumi poolt pakutava külluse vastuvõtmiseks, seda nii materiaalsel kui vaimsel tasandil. Niisiis, olen sulle toeks looma ka materiaalset heaolu ja vähendama kahtlusi ja ebaterveid uskumusi raha suhtes, kinnitades: "Ma elan oma tões ja olen väärt kõige külluslikkumat elu."

Granaadina loon tugeva ühenduse südamekeskuse ja maaenergiate vahel, et saaksid tunnetada täielikku kohaolu ning teostada oma ideid. Olen hea abiline depressiooni korral ja stressirikkal perioodil, aidates kehal kiiremini jõuvarud taastada. Olen abiks kriisiolukordades, suurendades sinus kindlust, julgust ja eneseusaldust. Nii et olen äärmiselt mitmekülgne abiline ja suurepärane energiate tasakaalustaja. 

Granaadina aitan muuta sind enesekindlamaks ja tõsta enesehinnangut. Olen väga hea vaimse teadlikkuse ja südamekeskuse avardaja, olles abiks eluülesande meenutamisel. Mind peetakse tõe ja puhtuse kiviks, armastuse ja kaastunde sümboliks.

Kristallihaldjate kogemused granaadiga kristallitervendusi tehes, on granaadi energiad end näidanud hästi pehmete ja turvaliselt mõjuvatena, mis toimetavad seansil nagu “vana rahu ise”. Oleme märganud, et kõige tervendavamalt mõjub ta füüsilisele kehale - taastab rakke, tugevdab südant ja vereringet, suurendab potentsi, vabastab keha pingetest ja suurendab vitaalsust. Emotsionaalkeha tasandil vabastab ta üleliigseid emotsioone ja näiteks viha. Mentaalsel tasandil aga aitab minna kinnistunud mõttemustritel.

Füüsilised vaevused. Tsavoriidina: stressi vähendamine, südameprobleemid, südamepekslemine, rakuloome, kiirendab tervenemist. Granaadina: vereringe ja lümfisüsteem, nahk, ergutab kopsusid, põrna, südant; väsimus, depressioon, jõuetus ja hirmud; potentsiprobleemid, aneemia, liigesepõletikud, nahahaigused, mälunõrkus; mineraalide ja vitamiinide parem omastamine, rakuloome

Energiakeskused: südamekeskus, päikesepõimik

Sodiaagimärk: Veevalaja, samuti Lõvi, Kaljukits

Planeet: Uraan, Jupiter, Mars

Element: tuli

Tugevus: 6,5-7,5

Afirmatsioon: Ma elan oma tões ja olen väärt kõige külluslikkumat elu.

Värv: roheline

VALGE KUUKIVI

Kuukivina on mu energiad väga rahustavad, õrnad ja vastuvõtlikud. Toon lõõgastust, aidates olla sul hetkes ja lubades minna vooluga kaasa. Kuna olen tihedalt seotud tundekehaga, siis luban sul paremini oma tundeid teadvustada ja seeläbi ka tasakaalustada emotsioone.

Kui mind lähemalt vaadata, siis viib see rännakule imekaunilt kiirgavasse sisemaailma kivi sisemusse, mis omakorda jõuab rännakuks enda sisse. Seepärast aitan leida endast üles varjatud tõe ja toon valgusesse tagasi need osakesed meie seest, mille oleme unustanud, kuid mis kaunistavad meie olemust. Suurendan intuitsiooni, vaimset kasvu ja avardan võimeid, ka neid mis on seotud selgeltnägemisega.

Kuukivina peetakse mind naiselikkuse ja õnne sümboliks - aitan sul olla kontaktis oma naiseliku poolega. Abistan sind oma naiseliku tarkuse ja veetluse suurendamises. Eriti tugevalt võimenduvad minu energiad täiskuu ajal, mistõttu omistatakse mulle müstilisust ja salapära. Täiskuu ajal tugevdan ka sinu intuitsiooni ja sisekaemuslikku tunnetust. Minu energiad toetavad ühenduses olemist oma väega, sügava naiseliku tarkusega - see on teadvelolek, et armastuse allikaks oleme me ise. 

Olen tuntud ka kui armastajate kivi, aidates avada südame armastuse vastuvõtmiseks ja võimendada armastustunnet. Kui vajad värskust ja kirge oma suhtesse, siis too mind omale magamistuppa või kanna ehtena. Toon edu armastuses ja toetan inimestevahelist armastavat suhtlemist. Vajadusel lepitan armunute tülid, suurendades naiste veetlust ja kutsudes seeläbi armastajaid üksteisele lähemale. Samuti abistan ka mehi oma emotsioonide väljendamisel, rahustan hüperaktiivseid lapsi ja aitan unetuse korral.

Olen uute alguste kivi ja väga hea abiline meditatsioonis selguse loomiseks endas, intuitsiooni ja selgeltnägemise võimete-tajude suurendamiseks. Aitan sul paremini mõista asjade tegelikku olemust. Samuti vabastan alateadvusse salvestunud emotsionaalseid mustreid ja negatiivseid mälestusi. Olen suurepärane kundalini energia ehk eluenergia võimendaja ja meis olevate mees- ja naisenergiate tasakaalustaja. 

Kõige enam resoneeruvad mu energiad pealael asuva kroonkeskusega, mis on väravaks meie kõrgema mina tarkuse juurde, aidates saada ühendust universaalse allikaenergiaga. Kuid iga minu värvitoon annab juurde oma nüansi.

Füüsilised vaevused: viljakus, emadus, rasedus, menstruatsioonivalud, suguelunditega seotud haigused, hüperaktiivsus, närvilisus, hormoonide ja hormonaalsüsteemi tasakaalustamine, unetus, ergutab seedimist, väljutab toksiine, keharakkude uuendajana aitab taastada nooruslikkust ja tervist.

Energiakeskused: kolmas silm, kroonkeskus

Näärmed: käbinääre

Sodiaagimärk: Vähk, Kaalud, Skorpion, Kaksikud

Planeedid: Kuu

Element: vesi

Värvus: pärlmutter sinine, vikerkaare helgiga

Tugevus: 6-6,5 /10

Afirmatsioon: Ma olen tasakaalus ja täielikus ühenduses oma emotsioonidega.

Hea teada! Kui sul pole sama sodiaagimärk, siis vali sobiv kivi tema omaduste või meeldimise järgi. Siin ei ole vastunäidustusi, sest kristallienergiad resoneeruvad iga inimesega personaalselt, aidates tasakaalustuda just sellel, mida inimene parasjagu vajab.

30 Sama kategooria toodet: