« Tagasi

Kaltsiit sinine auguga

Sinise kaltsiidina olen õrna energiaga kristall, lõõgastav ja rahustav. Rahustan närvilisust, paanikahooge, ärevust. Minu puhastavad ja tervendavad energiad toetavad sind haigusest tervenemisel ja taastumisel. Olen väga hea valu leevendaja. Toetan sind psüühiliste võimete avamisel.

Omadused: tervendus, rahu, pinged, võimed, valuvaigistav, aurapuhastus, hea uni

Loe veel...

3,5 x 4,5 cm

9,00 €

Kaltsiit on kaltsiumkarbonaat (CaCO3), mille järgi on ta saanud ka oma nime. Kaltsiidi kristall on heksagonaalse ehk romboeedrilise sümmeetriaga. Kaltsiit on värvuselt enamasti valge, hallikas, kollakas või sinakas. Puhas kaltsiit on värvitu. 

Kaltsiit on laialt levinud mineraal ja teda leidub kõikjal maailmas, ka Eestis. Kaltsiit on lubjakivi ning marmori põhiline koostismineraal. Kaltsiidist koosneb allikalubi, stalaktiidid koobastes, kriit, travertiin jne. Kaltsiiti leidub ka tardkivimites, mõnedes karbonatiitides on ta peamine mineraal. Samuti esineb kaltsiiti koos maakmineraalidega ning liivakivides tsemendina. Paljud merelised organismid ehitavad oma koja kaltsiidist või selle polümorfsest erimist aragoniidist.

Kaltsiidi kristallid sarnanevad kvartsi kristallidega, kuid kaltsiit on eristatav kvartsist tuhmima läike ning väiksema kõvaduse poolest. Samuti on kaltsiit hapete toimel lahustuv, kvarts aga mitte. Osaline allikas: wikipedia

Kaltsiidi kasulike omaduste tõttu kasutatakse teda paljudes erinevates töötusvaldkondades, näiteks ehituses ja tehnoloogias, läbipaistvat kaltsiiti kasutatakse optikaseadmetes energiajuhina. 

Kaltsiit (inglise keeles calcite) tuleneb ladinakeelsest sõnast calx, mis tähendab "lubi". Kreeka keeles sõnal chalix on sama tähendus. Seos tuleneb, kuna kaltsiit on lubjakivi ning marmori põhiline koostismineraal. 

Kuna kaltsiit on väga hea energiate juhtida ja võimendaja, kasuta kaltsiiti kehaga kontaktis või keha lähedal, et jõuda kiiremini soovitud tulemuseni.

Kaltsiit on Mohsi astmiku järgi kõvadusastmega 3, mis tähendab, et ta on pehme kivim. Kui soovite oma kristalli hoida kaua kena välimusega, siis hoidke teda kõvade esemetega kokkupuutumisest ja puhastamisel eelistage pehmet riidelappi.

Lisage oma kommentaar

Kaltsiit sinine auguga

Kaltsiit sinine auguga

Sinise kaltsiidina olen õrna energiaga kristall, lõõgastav ja rahustav. Rahustan närvilisust, paanikahooge, ärevust. Minu puhastavad ja tervendavad energiad toetavad sind haigusest tervenemisel ja taastumisel. Olen väga hea valu leevendaja. Toetan sind psüühiliste võimete avamisel.

Omadused: tervendus, rahu, pinged, võimed, valuvaigistav, aurapuhastus, hea uni

Lisage oma kommentaar

Sinise kaltsiidina resoneerun tugevalt laubakeskuse ehk kolmanda silmaga ja seetõttu olen suurepärane abiline sinu psüühiliste võimete avaldumiseks. Aitan tervendavate seansside läbiviijaid ja vaimsete praktikate tegemisel. Võimendan telepaatilist suhtlemist inimeste vahel ja valgusolenditega. Vajadusel eemaldan takistused, mis ei lase sul kasutada selgeltnägemist.

Kaitsen kodu või äriruume varguse eest. Eriti võimenduvad minu kaitsvad omadused kristallvõrena - selleks aseta kodu igasse välisnurka üks kivike, ühenda nad päripäeva, tehes kolm ringi. Võid ka luua kristallimandala ja pühitseda see kodukaitseks.

Kurgukeskuse kvina aitan paremini väljenduda ja rikastada ka sõnalist väljendust. Kirjanikud ja kirjutajad võtke mind endale abiliseks, sest suurendan ka ideelist mõtlemisvõimet.

Sinise kaltsiidina toon sulle rahulikud ja värvilised unenäod, kui asetad mind magamise ajal padja alla. 

Kaltsiidina on mu energiad on erakordselt puhastava, lõdvestava ja tasakaalustava toimega, samuti tõstan energiasagedust ning toon sinusse rõõmu ja positiivsust. Misiganes värvides kaltsiidina olen suurepärane energiate võimendaja ja juhtija. Võta mind kätte ja tunned kuidas energiavoog läbib kogu su keha. Aitan kaitsta ja puhastada ümbritsevat keskkonda - kodus, tööl ja muudes kohtades. Puhastan nii füüsilist kui ka peenkehasid, tõstes energiasagedust ja tasakaalustades mees- ja naisenergiaid. Minu energiad aitavad rahustuda ja tasakaalustuda.

Kaltsiidina kutsutakse mind ka "mõistuse kiviks", kuna võimendan mälu, õppimise- ja analüüsivõimet, paremat keskendumist. Seetõttu olen hea abiline õppuritele ja neile, kellel on vaja töötada suurte infomahtudega, hoida oma mõttetegevus aktiivne ja olla avatud uutele ideedele. Toetan ka vanade mittetoetavate mõttemustrite märkamisel ja nende ümberprogrammeerimisel uuteks toetavateks mustriteks.

Füüsiline toetus: Sinine kaltsiit: haigusest tervenemine ja taastumine, vererõhu alandamine, valu leevendamine, lihasvalud, spasmid, neerude puhastamine

Kaltsiit: tugevdab immuunsussüsteemi ja silmasid; tugevdab skeletti ja lihaseid, soodustab kaltsiumi ja vajalike mineraalide paremat omastamist; puhastab erituselundeid ja kergendab soolestiku tööd; leevendab migreenihooge ja peavalu; rahustab pingeid ja stressi.

Energiakeskused: kurgukeskus, laubakeskus ehk kolmas silm

Sodiaagimärk: Vähk, Kaalud, Lõvi

Planeet: Kuu, Veenus, Päike

Element: seostatakse kõigi 4 elemendiga: maa, tuli, vesi, õhk

Värv: helesinine

Tugevus: 3 / 10 Mohs skaalal

Hea teada! Kui sul pole sama sodiaagimärk, siis vali sobiv kivi tema omaduste või meeldimise järgi. Siin ei ole vastunäidustusi, sest kristallienergiad resoneeruvad iga inimesega personaalselt, aidates tasakaalustuda just sellel, mida inimene parasjagu vajab.

30 Sama kategooria toodet: