« Tagasi

Oliviin ja ametüst roheline e. prasioliit hõbesõrmus Sri Lankalt

Rohelise ametüstina olen õnnetalisman, võimas südame ja emotsioonide tervendaja. Oliviinina olen küllusekivi, suurendan jõukust, rõõmu ja armastust.

Sri Lankal käsitööna valminud erilisest hõbeehte kollekstsioonist. Unikaalsed ehted 925 hõbedast ja Sri Lankal kasvanud väga kõrge kvaliteediga ehtekividest.

Sõrmuse Ø 17. Keskel fassetitud lihviga ametüst, ääristatud oliviinidega.

Loe veel...

184,00 €

Vabandame, toode on otsas

Ametüst on kvartsi erim. Levinuim ametüst on lillakas-violetse värvusega ametüst, kus lilla värvuse on ta saanud raualt, mangaanilt ja titaanilt. Haruldasem on roheline ametüst ehk prasioliit, mis on tekkinud maapões vulkaanilise kuumuse tagajärjel, mistõttu on ta värvunud kirkaks heleroheliseks. Maapõue kuumuse tagajärjel on jäänud kivi kristallvõre ehk aatomvõre ja -tuum samaks ning seepärast kannab ta edasi ka ametüsti kõiki teisi omadusi. Samasugune looduslik tekkeprotsess maapõue kuumuse tagajärjel toimub ka ametüsti muutumisel kollaseks tsitriiniks.

Rohelist ametüsti leidub Sri Lankal.

Oliviini nimetatakse ka peridoot ja krüsoliit. Ta on klaasja läikega magneesium- ja raudsilikaadi segu. Peamiselt oliivroheline, kuid leidub ka kollase, punakaspruuni ja tumerohelise värvusega mineraale. Oliviini erkroheline värvus tuleneb raua sisaldusest.

Oliviini levinumad leiukohad: Egiptus, Sri Lanka, Mehhiko, Austraalia, Brasiilia, Hiina, Keenia, Norra, Pakistan, Saudi-Araabia, Lõuna-Aafrika

Eriti võimsalt ilmnevad rohelise ametüsti tervendavad omadused, kui asetada ta südamekeskusele. Samuti kandes kivi sõrmes, kuna käed on nö meie südame pikendused - parema käega annan ja jagan välja (armastust) ning vasakuga võtan vastu ehk tekib andmise ja saamise tasakaalu ringlus läbi südamekeskuse.

Ametüst on väga hea kivi meditatsiooniks ehk mõtluseks, luues silla vaimse maailma, kõrgema teadvuse ja tavateadvuse vahel. Seepärast hoia ametüsti käes või aseta ta kehale ning loo ühendus läbi oma südame ametüstiga, nähes seda kiirgava valgusena ja kuulates "sõnumeid", mis ilmuvad sinusse mõtluse ajal. Võid esitada ka küsimusi ja jääda ootele vastuste saamiseks. Need tulevad sinusse just õigel ajahetkel läbi mõtete, emotsioonide või sisemise äratundmise.

Oliivini kaunis välimus, positiivsed ja kaitsvad omadused teevad temast hinnatud ehtekivi, mida saab kanda endaga kontaktis, et võimendada tema positiivseid omadusi veelgi.

Oliviini on nimetatud “küllust kinkivaks kiviks" ja kasutati juba iidsetel aegadel. Teadaolevalt on teda kaevandatud juba üle 5500 aasta tagasi ehk 3500 aastal eKr Punases meres asuvalt St. Johni vulkaanisaarelt. Samast ajaperioodist pärinevad esimesed oliviinist ehted Vanas-Egiptuses. Vanad egiptlased kasutasid oliviini ka tervendusel ja tegid oliviini veevanne naha noorendamiseks.

Kreeklased kutsusid oliviini krüsoliidiks, mis kreeka keeles tähendab "päikesekivi" (crysos+lithos), kuna kivile omistati päikese tervendavad omadused.

Euroopasse tuli kivi koos ristisõdijatega ja teda kasutati kirikute kaunistamisel. Keskajal oli oliviin päikese sümboliks, mis kaitses kurjade vaimude eest, suurendas tarkust ja tugevdas sõprussuhteid. Keskajal söödi peridoodi jahvatatud pulbrit ka silmanägemise parandamiseks.

Lisage oma kommentaar

Oliviin ja ametüst roheline e. prasioliit hõbesõrmus Sri Lankalt

Oliviin ja ametüst roheline e. prasioliit hõbesõrmus Sri Lankalt

Rohelise ametüstina olen õnnetalisman, võimas südame ja emotsioonide tervendaja. Oliviinina olen küllusekivi, suurendan jõukust, rõõmu ja armastust.

Sri Lankal käsitööna valminud erilisest hõbeehte kollekstsioonist. Unikaalsed ehted 925 hõbedast ja Sri Lankal kasvanud väga kõrge kvaliteediga ehtekividest.

Sõrmuse Ø 17. Keskel fassetitud lihviga ametüst, ääristatud oliviinidega.

Lisage oma kommentaar

ROHELINE AMETÜST EHK PRASIOLIIT - Rohelise ametüstina on mul kõik imelised ametüsti omadused, kuid loodus on andnud mulle rohelise värvuse, mistõttu resoneerun eriti hästi südamekeskusega, luues puhta ühenduse Sinu südame, kolmanda silma ja kroonkeskuse vahel. Sel viisil aitan sul paremini olla ühenduses oma südamega, Sinu tegelike soovide ja unistustega, toetades südametasandi teemade ja eelkõige emotsioonide tervenemist. Ühendus Kõrgema Minaga aitab tuua sinusse teadmise oma tegelikust pärisolemusest, et saaksid kasutada oma unikaalseid võimeid maapealse harmoonia ja tasakaalu loomiseks. 

Rohelise ametüstina olen väga hea suhete tervendaja, aidates sul näha oma lähedasi kaastundlikult ja armastavalt. Hoides mind enda südamel või enda läheduses, suurendan ka armastust iseenda vastu, mispärast muutub Su pilk armastavaks ka teiste suhtes ja näed, kuidas enese väärtustamine aitab enam väärtustada ka kõike ümbritsevat. Me loome ennast ja oma elu seest poolt välja ning saame tagasi selle peegelduse teiste inimeste ja ümbritseva maailma näol, mida endast välja kiirgame :)

Nii nagu violetsel ametüstil, on intuitsiooni võimendamine, rahu ja harmoonia loomine, ka minu erilisteks omadusteks. Võimendan su tahtejõudu ja prasioliidina peetakse mind hea õnne ja kaitse talismaniks.

Vahendan kõiki teisi ametüsti omadusi - mul väga rahustav ja harmoniseeriv mõju. Aitan tuua selgust, rahuliku une, kaitsen ja toetan rasketel aegadel. Läbi aegade on mind kasutatud võimsa tervenduskivina.

Olen jumaliku ühenduse looja - vaimne kasvamine, ülemeeleliste võimete ja intuitsiooni suurendamine on minu ülesanneteks. Resoneerun kolmanda silmaga ehk laubakeskusega ja aktiveerin käbinääret, võimendades selgeltnägemise ja -tajumise võimet. Aitan avada ukse vaimse maailma universaalsetele tarkustele, toetades turvaliselt hingena kasvamist.

Minu energiatel on aurat puhastav mõju, mis aitavad vaigistada meelt, tasakaalustada emotsioone ja leevendada valu. Kui sul on halbasid harjumusi või sõltuvusi (alkohol, suitsetamine jm), millest soovid vabaneda, siis võta mind endale toeks. Aitan vabaneda korratusest Sinu elus.

Minu energiad on väga head peavalude ja kurnava mõttetegevuse vaigistamiseks. Kaitsen halbade energiate ja keskkonnast tulenevate negatiivsete energiate eest. 

Sobin suurepäraselt meditatsiooniks ja keskendumiseks. Hea unekivina aitan viia tundeelu tasakaalu ja olen hea abiline uute ideede elluviimisel.

OLIVIIN EHK PERIDOOT - Oliviinina olen väga võimsa, sooja energiaga kivi, tuues su päevadesse päikesevalgust, õnne ja ilu. Tervendan nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Isegi väike tükike minust tõstab su meeleolu ja enesehinnangut, suurendab meeleselgust ja kindlustunnet. Olen hea emotsioonide tasakaalustaja ja rahutunde looja. Aitan lahti lasta süütunnetest ja minevikuvaludest.

Armastusekivina ühendan sind oma südamega. Avan südamekeskuse, et kuuleksid oma südamehäält ja julgeksid teha otsuseid läbi südame. Õpetan õrnalt armastama iseennast, armastust jagama ja ka vastu võtma.

Sobin hästi ka neile inimestele, kes tunnevad end “läbipõlenuna”, sest minu värskendav roheline jõud taastab keha ja kiirendab eluenergia liikumist. Minuga koos on kergem üle saada elumuutustest, kohaneda uute olukordadega ja avaneda soovitud tulevikusihtidele.

Olen üks parimaid kristalle manifesteerimiseks ja soovidele jõu andmiseks. Suurendan su elus küllust, heaolu, armastust ja rõõmu. Kui vajad, et rahaenergia voolaks paremini, siis võta mind endale appi.

Noorusekivina toetan rakkude kiiremat uuenemist ja lahustan hirme, mis on seotud vananemisega. Hoian su meeleolu optimistlikuna ja rõõmsana.

Tervendus:

Roheline ametüst: peavalud, närvilisus, depressioon, unehäired, sõltuvused; hormonaalsüsteemi ja organismi üldise seisukorra tugevdamine, parandab mälu, aktiveerib ainevahetust; madal vererõhk, kehvveresus, menopausi- ja menstruatsioonivaevused.

Oliviin: parandab nägemist, noorendab nahka, ergutab naharakkude uuenemist ja nahavigastustest taastumist, immuunsust tugevdav, stimuleerib seedimist, maohaavad ja kaksteistsõrmiksoole põletik, sapipõis, põrn, süda, kopud ja astma, vererõhk, lülisambaprobleemid, külmetushaigused

Energiakeskused: südamekeskus, kõrgem südamekeskus, järgmistena kolmas silm ehk laubatšakra, kroon, hingetäht, tähevärav

Näärmed: härknääre ehk tüümus, käbinääre

Sodiaagimärk: Ametüst: Veevalaja, Kalad, Jäär, Ambur; Oliviin: Skorpion, Lõvi, Neitsi, Kaljukits

Planeet: Ametüst: Saturn; Oliviin: VeenusPäike, Kuu, Merkuur

Element: Ametüst: vesi; Oliviin: tuli, vesi

Värv: roheline

Hea teada! Kui sul pole sama sodiaagimärk, siis vali sobiv kivi tema omaduste või meeldimise järgi. Siin ei ole vastunäidustusi, sest kristallienergiad resoneeruvad iga inimesega personaalselt, aidates tasakaalustuda just sellel, mida inimene parasjagu vajab.

30 Sama kategooria toodet: